Psychodietetyk Agnieszka Czarniecka. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Regularnie biorę udział w szkoleniach dietetycznych i psychologicznych, m.in. studium TSR – Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach, szkolenie Racjonalnej Terapii Zachowań RTZ, Dialogu Motywującego, szkolenie Terapii ACT. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania oraz z otyłością. Pomagam w zakresie zmiany nawyków żywieniowych, jedzenia emocjonalnego, naprawy relacji z jedzeniem, odchudzania. Prowadzę terapię żywieniową indywidualną oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych.
07.09.2024
10:00-13.00
Białystok, ul.Rzemieślnicza 40 lok.U7
Ilość miejsc ograniczona
W trakcie warsztatów dowiesz się jakie są przyczyny kompulsywnego jedzenia, nauczysz się dostrzegać swoje błędne koło objadania. Dostaniesz informacje, jak wprowadzić zmiany do odżywiania, które zmniejszą częstotliwość kompulsywnego przejadania się. Powiem, jak poszukać innych strategii niż jedzenie, tak aby się nie przejadać w momencie stresu czy silnych emocji. Sprawdzimy, które produkty klasyfikujesz jako zakazane lub niezdrowe. Dowiesz się jak nauczyć się odczuwać głód i sytość i jak brak reakcji na te odczucia wpływa na jedzenie kompulsywne. Poszukamy rozwiązań sytuacji, przy których uruchamia się przejadanie, tak aby mieć je gotowe w momencie tuż przed rozpoczęciem kompulsywnego jedzenia.
Do osób, które stosują restrykcje w jedzeniu,
Do osób, które jedzą nieregularnie,
Do osób, które jedzą duże ilości słodyczy i przekąsek,
Do osób, które potrzebują wypracowania kompromisu pomiędzy rekomendowanym,
a swoim dotychczasowym sposobem odżywiania.
120,00 zł
Kompulsywne jedzenie jest jednym z zaburzeń odżywiania. Polega na jedzeniu dużych ilości w niekontrolowany sposób. Najczęściej jest to jedzenie składające się z produktów lub dań bogatych w cukry proste oraz tłuszcze. Można powiedzieć, że przy kompulsywnym jedzeniu, psuje się relacja z jedzeniem. W następstwie czego powoduje nadwagę lub otyłość, wpływa na choroby dietozależne, a także negatywnie oddziałuje na kondycję psychiczną. Dlatego tak ważne jest, aby naprawić relację z jedzeniem, należy wprowadzić posiłki, które zapewnią potrzeby organizmu, ale potrzebna jest też praca nad zmianą przekonań związanych z jedzeniem.